Na, vadinasi sunku bus tau su heliais, nes Lietuvoje mažai helininkų, kurie apsiima mokyti kitus. O jei ir apsiima, tai dauguma už atlygį, ar simbolinį, ar piniginį, nes tai daug kantrybės reikalaujantis dalykas. Visų pirma.
Gyro laidas su trim laidais ir servo kištuku jungiasi į ruderio kanalą. Gyro laidas su vienu laiduku ir servo kištuku jungiasi į gear kanalą. Gyro laidas su trim laidais ir lizdu jungiasi prie uodegos servos.
Nežinau, kaip veikia tas CopterX gyro, bet daugumoje yra taip:
Ant gyro yra du sukiojami "pot". Vienas: Delay, kitas ATV. Pirmuoju reguliuojasi giroskopo reakcijos greitis, antruoju - nurodoma, kiek giroskopas gali pasukti servo mechanizmą. Pulte tu reguliuoji giroskopo jautrumą. Čia vėlgi, reikia paminėt apie du giroskopo darbo režimus: Rate ir HH. Jei nustatysi reikšmę žemiau 50, giroskopas veiks Rate režimu, jei virš 50 - HH. Taigi, tau reikia HH režimo. Todėl reikšmė visada bus daugiau, nei 50.
Dabar pats "mechaninis nustatymas": Atsuki servo mechanizmo tvirtinimo "clamp'us", kad serva galėtu lengvai judėt ant vamzdžio. Tada nuimi svertą nuo servomechanizmo, ir prisuki obuoliuką į 2 ar 3 skylę nuo servo ašies. Įjungi maitinimą giroskopui, palauki, kol jis inicijuosis. Tada sulenki uodegos menteles, kad matytum, kokiu kampu jos stovi. Uždedi ant servos svertą, kad jis žiūrėtų 90 kampų į vamzdį. Ir dabar judindamas servo mechanizmą ant vamzdžio padarai, kad mentelių kampas būtų nulinis. Visos šios procedūros metu negalima judinti helio, nebent gyro veikia Rate režimu. Beje, traukės strypas turi būt kiek įmanoma lygiagretesnis vamzdžiui.
O čia "elektroninis": Visų pirma, nustatai ATV tiek, kad tau pilnai padavus ruderį į vieną ar kitą pusę, pitch slider nueitų iki galo, bet neatsiremtų. Toliau, turi pasižiūrėt ar gyro neveikia reversuotai: dedi pirštą ant uodegos rotoriaus ašies, tarp vamzdžio ir pitch slider. Pasukęs uodegą į tą pusę, kurioje lieka vamzdis, turi pajust, kaip pitch slider atsiremia į tavo pirštą. Tai reiškia, kad giroskopas veikia teisinga kryptimi. Jei jis paslenka į kitą, ant gyro perstatai REV dip'ą į kitą poziciją. Beje, per pultą gyro reverso NEGALIMA KEIST. Taip pakeisi tik kryptį, į kurią judės mentelės tau pajudinus svirtį, o ne į kurią pusę judins giroskopas. Jautrumą pulte nustatinėt reikia tol, kol gyroskopas nulaiko uodegą ir ji nevizgina. T.y. didinį jautrumą tol, kol pradeda vizginti. Tada sumažini per procentą ir vėl žiūri ar vizigina. Jei taip - dar mažini, jei ne - palieki. Tada lieka dar viena subtilybė - delay. Tai skirta panaikint "teniso raketės efektą". T.y. jei šis nustatymas per aukštas servai, tai po staigaus posūkio, uodega tarsi sušvytuoja ir sustoja. Tokiu atveju reikia didinti delay reikšmę. Jei uodega po staigaus posūkio nesustoja kaip įkalta, o dar kažkiek pasisuka, delay reikšmę reikia mažinti.
Nežinau, kiek suprasi iš mano rašliavos, bet vis tai tikrai buvo tuose video, tik pateikta vaizdine medžiaga ir jei ten, kaip tu pasakei amerikiečiams, kuriems reikia aiškint į kurią pusę įsisuka samarezas, tai keista, kad jie supranta, kaip susireguliuot, o tu nesupratai... Tai nėra klipukai, kuriuos galima prasukinėt. Juos reikia žiūrėt nuo pradžios iki galo.
|